Вы находитесь здесь: Главная > Новости > У Києві відбувся фестиваль творчості молоді з обмеженими можливостями

У Києві відбувся фестиваль творчості молоді з обмеженими можливостями

Людина понад усе. Під таким гаслом у Києві відбувся фестиваль творчості дітей і молоді з обмеженими можливостями «Повіримо в себе». Його проводять уже 26 років поспіль. Молоді люди показували свої таланти у 12 номінаціях. З учасниками та переможцями зустрілася Катерина Сривкова.

Ось таку картину намалювала Тетяна Яремчук. Рухатися і говорити дівчині складно. Коли малює, тримає олівець зубами або підпирає плечем. Та це не заважає їй створювати чудові картини. Тетяна перемогла у номінації «Нерукотворне мистецтво».

Таких талановитих учасників цьогоріч — 1745. Валерій — організатор фестивалю стверджує: захід — із року в рік — набуває дедалі більшої популярності.

«Розпочинався дуже скромно. Трошки більше ста учасників було. А зараз учасників майже дві тисячі. Мета цього фестивалю — розкрити особистісний потенціал. Розкрити емоційно, інтелектуально. Не дивлячись на будь-які проблеми в країні, фестиваль завжди відбувається», — говорить Валерій Танцюра, організатор фестивалю.

Найкращих обирали професійні митці — члени журі. Анатолій каже: критерії оцінювання у них особливі.

«В нашій справі немає «правильно-неправильно». В нашій справі є «я відчуваю, мене це зачепило, мене це залишило небайдужим». Ці виконавці торкнулися сердець, душ. І дійсно це наш скарб», — говорить Анатолій Суханов, член журі.

Тут для молодих людей з інвалідністю — немає жодних обмежень. Номінації різні: від блогів та стартапів до традиціного вокального мистецтва. Ось Олексій уміє — не тільки співати.

Під псевдонімом «Соловей» він Олексій вже отримав свою нагороду переможця, та попереду ще виступ на гала-концерті. У хлопця астма, втім, — це не перешкода для співу.

«Ну, є трохи завади, але для цього я і поступив в коледж культури і мистецтв. І з часом почав співати доволі непогано. Хвилююся перед виступом», — говорить Олексій Обушевський, переможець у номінації «Вокальне мистецтво».

Для учасників цей захід — не просто можливість показати себе і позмагатися. Олександр — перший у номінації «Експериментальне відео». Та каже: приїхав не заради перемоги.

«Перемога тут не головне. Тут просто хочеться показати, що ти чогось досягаєш у цьому житті. Не стоїш на місці. Не раді перемоги і не раді статуеточки це робиться», — говорить Олександр Пастушенко, переможець у номінації «Експериментальне відео».

Організатори обіцяють — такі фестивалі проводитимуть і надалі. Аби кожного року все більше молодих людей з інвалідністю змогли — повірити у себе.

Джерело: http://podrobnosti.ua/2213502-u-kiv-vdbuvsja-festival-tvorchost-molod-z-obmezhenimi-mozhlivostjami.html

Теги: , , , ,

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS

Оставить комментарий

Вы должны быть авторизованы, чтобы оставить комментарий.